Univerzitný technologický inkubátor STU

Univerzitný technologický inkubátor STU

Univerzitný technologický inkubátor je pracovisko Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, ktoré sa svojimi aktivitami zameriava na podporu začínajúcich podnikateľov.

 

KTO SME?

Sme Univerzitný technologický inkubátor STU, pracovisko Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.
Vznikli sme v roku 2005 vďaka finančnej podpore európskych fondov.

 

ČO ROBÍME?

Podporujeme študentov a startupistov a vzájomne prepájame univerzitu s praxou. Inkubovaným firmám umožňujeme osobné konzultácie s našimi mentormi, a s tímom lektorov pravidelne organizujeme bezplatné podujatia pre širokú verejnosť, ktorých cieľom je nielen vzdelávať, ale aj networkovať. Okrem toho poskytujeme na prenájom kancelárske a konferenčné priestory.

 

POSLANIE A VÍZIA

Našim cieľom podporiť ekonomiku, ktorá sa zakladá na poznatkoch. Previazať vedu, výskum a inovácie s podnikateľskou praxou, a tak zvýšiť konkurencieschopnosť regiónu. Našim poslaním (v zmysle schémy INTEG) je podporiť transfer technológií a inovácií v regióne a tým zabezpečiť vytváranie nových technologických firiem. Našou víziou je stať sa kľúčovou inštitúciou v oblasti podpory začínajúcich technologických, inovatívnych firiem v regióne Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja.

 

ĎALŠIE AKTIVITY

Počas nášho pôsobenia sme boli súčasťou viacerých projektov, pravidelne organizujeme výstavu technologických inovácií TECH INNO DAY a spolupodieľame sa na podujatiach podobného charakteru.

Eventy Organizátora
Možno Vás zaujmú aj tieto eventy.
10. novembra 2020
Na podujatí zistíš, prečo je dôležité robiť veci, ktoré ťa nebavia, prečo na každú príležitosť povedať áno, a prečo by si mal stážovať alebo pracovať už popri škole. To všetko ti prezradí CEO Kontentino, Bohumil Pokštefl!
Už čoskoro
16. septembra 2020
Pozývame ťa na online worshop zameraný na kreatívne myslenie. Design Thinking je jednou z metód, ktorú používa Google na vývoj inovatívnych produktov a nápadov, a môže byť začiatkom tvojho startupu.
Ukončené
16. júna 2020
Na live streame sa bližšie pozrieme na myslenie človeka a rozoberieme si tiež individuálnu psychológiu človeka. Ako toto všetko aplikuješ a následne využiješ v marketingu? Na čo sa potrebuješ pozerať pri budovaní značky alebo samotných kampaní? Dozvieš sa na tomto online podujatí!
Ukončené
9. júna 2020
Vieš, ako a prečo ochrániť svoj nápad, vynález, či technické riešenie? Aký význam má ochrana patentom alebo užitkovým vzorom? Aké sú podmienky a postupy pre získanie patentu alebo úžitkového vzoru na Slovensku a vo svete? Sleduj podujatie a zistíš!
Ukončené
Nepotrebuješ vždy sales tím pre exponenciálny rast spoločnosti! Slack, Basecamp alebo Dropbox rýchlo získavajú cieľové trhy aj bez sales tímu. Na streame sa dozvieš, ako ti pomôže získať zákazníkov samotný produkt, ako integrovať do svojej obchodnej stratégie SEO, SOCIAL a Email a ukážeme si aj bussines model, ktorý pomohol k obrovskému rastu spoločnosti Slack.
Ukončené
14. mája 2020
Pre úspech a výborné ohlasy pokračujeme s druhou časťou podujatia Kríza ako šanca. Karin a Peter budú hovoriť o tom, čo sa zmenilo po uvoľnení prvých opatrení, čo sa ukázalo, ako silné stránky karantény, čo sa dá v tejto situácií robiť v rámci home office, alebo ako zvládnuť fakt, že niektorí zákazníci už nie sú.
Ukončené