Univerzitný technologický inkubátor STU

Univerzitný technologický inkubátor STU

Univerzitný technologický inkubátor je pracovisko Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, ktoré sa svojimi aktivitami zameriava na podporu začínajúcich podnikateľov.

 

KTO SME?

Sme Univerzitný technologický inkubátor STU, pracovisko Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.
Vznikli sme v roku 2005 vďaka finančnej podpore európskych fondov.

 

ČO ROBÍME?

Podporujeme študentov a startupistov a vzájomne prepájame univerzitu s praxou. Inkubovaným firmám umožňujeme osobné konzultácie s našimi mentormi, a s tímom lektorov pravidelne organizujeme bezplatné podujatia pre širokú verejnosť, ktorých cieľom je nielen vzdelávať, ale aj networkovať. Okrem toho poskytujeme na prenájom kancelárske a konferenčné priestory.

 

POSLANIE A VÍZIA

Našim cieľom podporiť ekonomiku, ktorá sa zakladá na poznatkoch. Previazať vedu, výskum a inovácie s podnikateľskou praxou, a tak zvýšiť konkurencieschopnosť regiónu. Našim poslaním (v zmysle schémy INTEG) je podporiť transfer technológií a inovácií v regióne a tým zabezpečiť vytváranie nových technologických firiem. Našou víziou je stať sa kľúčovou inštitúciou v oblasti podpory začínajúcich technologických, inovatívnych firiem v regióne Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja.

 

ĎALŠIE AKTIVITY

Počas nášho pôsobenia sme boli súčasťou viacerých projektov, pravidelne organizujeme výstavu technologických inovácií TECH INNO DAY a spolupodieľame sa na podujatiach podobného charakteru.

Eventy Organizátora
Možno Vás zaujmú aj tieto eventy.
18. novembra 2019
Na ďalšom podujatí Univerzitného technologického inkubátora STU InQb ti Michal Hrabovec z firmy Anasoft prezradí, ako vybudoval úspešnú firmu úplne od základov. Začínal na intrákoch a musel čeliť rôznym otázkam, napríklad, či má ešte zmysel chodiť do školy, s kým založiť firmu, ako ju rozvíjať alebo na aké trhy preniknúť.
Ukončené
12. novembra 2019
Chceš vedieť, či funguje SEO aj v roku 2019? Príď na podujatie do Univerzitného technologického inkubátora STU InQb a Milan Novotný ti prezradí, ako sa dá robiť SEO v odvetviach ako B2B alebo pre jedno z najväčších médií na Slovensku.
Ukončené
8. augusta 2019
Ako môže jeden obrázok alebo príspevok na sociálnej sieti trvalo poškodiť biznis spoločnosti, zabezpečiť pokles akcií alebo vďaka nemu prísť o tretinu zákazníkov? Praktický seminár ťa naučí, ako vykorčuľovať z nepríjemných situácií bez poškodenia mena spoločnosti.
Ukončené
24. júla 2019
Chceš vedieť ako správne nastaviť vlastnícku štruktúru v prípade equity crowdfundingu? Priblížime si aj debt crowdfunding a rewards crowdfunding.
Ukončené
Máš otázky ohľadom marketingu? Príď do Univerzitného technologického inkubátora STU a Karol Voltemár ti na ne rád odpovie. Podujatie bude prebiehať voľnou diskusiou.
Ukončené
19. júna 2019
Univerzitný technologický inkubátor STU InQb si pre teba pripravil ďalší bezplatný seminár s Dagmar Bednárikovou na tému Aktuálne problémy zdaňovania v praxi.
Ukončené