OZ Cestou necestou

OZ Cestou necestou

Všetky aktivity OZ Cestou necestou vyplývajú z našich 3 hodnôt, ktoré vyznávame. Riadime sa nimi ako v našom internom organizačnom tíme, tak aj navonok pri organizácii cestovateľských podujatí.

 

Slúžia nám ako oporné body a sú to:

 

Inšpirácia

Naše motto znie: „Inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané“. Prinášame Vám nespočet inšpiratívnych cestovateľských prezentácií. Dávame príležitosti mladým dobrodruhom ale aj skúseným vášnivým cestovateľom, turistom, horolezcom, vodákom a každému, kto sa s ostatnými vie podeliť o niečo nové, zaujímavé a inšpiratívne. Pre dobrovoľníkov vytvárame priestor pre sebarealizáciu, ponúkame príležitosť rásť a púšťať sa aj do nevídaných bláznivých projektov, ktoré si často vyžadujú odhodlanie. Je z nás cítiť energiu, ktorú vkladáme do každej aktivity rovnako ako aj energiu, ktorá z nás srší von, pretože robíme veci, čo nás bavia a napĺňajú.

 

Srdce

Do všetkých vecí, ktoré robíme, vkladáme srdce – či už je to príprava podujatia, oslovovanie nových prezentujúcich či hľadanie nových dobrovoľníkov. Všetko čo robíme, robíme so srdcom a najlepšie ako vieme, pretože nás to baví. Baví nás spoločne rásť. S dobrovoľníkmi budujeme dlhodobé osobné vzťahy a vzájomne zdieľame spoločné zážitky. Festival funguje iba vďaka zanietenej práci a ochote dobrovoľníkov.

 

Spájanie

Spájame skúsených nadšených cestovateľov so začínajúcimi cestovateľmi, ktorí sa potrebujú odhodlať vyraziť na cesty. Pomaly ale isto vytvárame komunitu dobrovoľníkov po celom Slovensku. Komunitu ľudí, ktorí vyznávajú rovnaké hodnoty a radi inšpirujú ľudí k cestovaniu a prebádaniu nových miest. V neformálnej atmosfére Vám prinášame najrôznorodejšie osobnosti, ktoré máte možnosť spoznať a získať tak nové kontakty do života. Vytvárame nové a upevňujeme staré priateľstvá.

Eventy Organizátora
Možno Vás zaujmú aj tieto eventy.
25. apríla 2019
Pravidelné 36. pokračovanie prezentácií Cestami necestami v bratislavskej Nervose. Ammar príde porozprávať o jeho rodnej krajine - Sýrii, spoznáš jej autentickú tvár v kontraste so súčasnou situáciou (in ENG), no vydáme sa aj po stopách nomádov do Kirgizska.
Ukončené
8. apríla 2019
Cestovateľský festival Cestou necestou po PRVÝKRÁT v Nových Zámkoch. Na pilotnom vydaní festivalu sa v Kine Mier predstaví organizátor festivalu - Milan Hano s jeho indickým šialenstvom na dvoch kolesách. Pre milovníkov totálnej divočiny je pripravená nespútaná Kamčatka, no pocestujeme aj do Južnej Ameriky a spoznáme kolumbíjsku pohostinnosť.
Ukončené
7. apríla 2019
Cestovateľský festival Cestou necestou v Hlohovci v novom Kine Úsmev. Nahliadneme do utečeneckého života Rohingov v Bangladéši a spoznáme jeho súčasné výzvy, autentický Omán zo sedla bicykla v podaní páriku, ktorý strávil na dvoch kolesách okolo sveta skoro 3 roky a premiéru v Hlohovci budú mať aj "NÁROČNÍ" Košičania...
Ukončené
5. apríla 2019
Prvý krát cestovateľský festival Cestou necestou v centre voľného času Dúha v Humennom. Spolu s Alex navštívime 12 ostrovov raja na zemi s názvom Maldivy a porozprávame sa aj o Indii a prečo je dôležité správať sa zodpovedne aj na cestách.
Ukončené
4. apríla 2019
Cestovateľský festival Cestou necestou v bardejovskej základnej umeleckej škole Michala Vileca. Prezradíme ako zmáknuť Thajsko za cenu bežnej dovolenky v Európe a porozprávame sa o Indii a prečo je dôležité správať sa zodpovedne aj na cestách.
Ukončené
3. apríla 2019
Prvý krát! Cestovateľský festival Cestou necestou v Zlatom býkovi v Michalovciach. Prezradíme ako zmáknuť Thajsko za cenu bežnej dovolenky v Európe, navštívime 12 ostrovov raja na zemi s názvom Maldivy a ukážeme si ako vyzerá mesto duchov Pripjať.
Ukončené