Intuícia v podnikaní

Intuícia v podnikaní

Poznáte ten zvláštny pocit, keď rozum hovorí jedno a malý nepokojný hlas vo vnútri radí úplne niečo iné?

Intuícia je vnútorný hlas, ktorý nás pozná najlepšie. Najhoršie na tom je, že ho málokedy počúvame. Potom sa stane, že rozhodnutie na základe rozumu nedopadne pre nás najlepšie.

Vyberám tovar v obchode, najskôr mám nutkanie zobrať ten vpravo, ale vďaka rozumu – lepšia cena, viacnásobné využitie – zoberiem ten vľavo. Doma zistím – nesprávne rozhodnutie.

Netreba rozum hneď zatracovať a prestať sa ním riadiť, lebo sme tvory rozumné. Bez logiky a analytického myslenia by na svete pravdepodobne zavládol chaos.

Intuícia však rozhoduje za nás v momentoch, ktoré sú častokrát kľúčové. Objaví sa ako zvláštna forma pokušenia urobiť niečo naopak, alebo sa rozhodnúť pre podnikanie, ktoré pripadá nášmu okoliu ako nereálne. Ak pri ňom vytrváš a robíš ho s nadšením, začne prinášať ovocie a nadchne aj tých, ktorí boli na začiatku skeptickí. Ak to vychádza z tvojho vnútra, našiel si to, čo ťa napĺňa.

Finanční mágovia ju počúvajú v momentoch, keď všetci investujú rovnako, ale oni cítia, že to nie je ono. Na začiatku to vyzerá ako riskantná transakcia, ale na konci to prinesie žiadaný zisk.

Kreatívny jedinec ju vníma ako nutkanie urobiť veci netradične, ináč ako ostatní.

Športovec zvolí inú taktiku, ako je bežne zaužívaná, lebo cíti niekde vo vnútri, že tým prekvapí, získa výhodu a dosiahne svoj cieľ.

Dá sa naučiť vnímať jej jemné frekvencie? Samozrejme. Chce to tréning. Prichádza v prvých sekundách, keď sa o veci rozhoduješ. Chvíľu s ňou bojuje rozum, ale ak ju vieš intenzívne vnímať, pomáha ti robiť veci, ktoré sú ti vlastné a napĺňajú ťa radosťou.

Tak, ako sa trénujú svaly, môžeš trénovať vnímavosť na svoju intuíciu a stane sa tvojím najlepším radcom.